Son Dakika Haberleri Türkiye ve Belçika 'nın Haber Portalı.

  • Dolar 6.0802
  • Euro 6.8436
  • GR ALTIN 251.24
  • ÇEYREK 410.78

Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu adına Kulüp Başkanları ile Buluşma

Şubat 2018 Perşembe günü Belçika Türk Amatör Spor Kulüplerimize Belçika Fonlarindan Maddi Destek Sağlamak için Kulüp Başkanları ve Başkan yardımcıları ile Buluşma Gecesinede Anderlecht Ziyade Restorant'ta bir araya geldi..

Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu adına Kulüp Başkanları ile Buluşma
  • 12 Şubat 2018, Pazartesi 4:07

Kisa adı BTSKF olan Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu Yönetim kurulu adına Asbaşkan Nedim Koçaslan,Başkan Ali Aydoğdu,Başkan yardımcısı,Salih Atasever, Muhasebeci Adnan Ceylan,Manager Halit Akkaş, Secreter Adem Özer, Basın Sözcüsü, Sinan Şener, yer aldı.

Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu Asbaşkanı Nedim Koçaslan 
söz alarak ilk konuşmaci oldu.

Çok Değerli Başkanlar ve Üyeler, Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu ile Kulüp Başkanları Buluşma gecesine teşriflerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür eder,sizlere Hoş Geldiniz diyorum.Öncelikle sizlere belirtmek isterimki bugün burada toplanmamızın amacı Belçika´da Amatör Türk Futbol Kulüplerimize Maddi destek sağlamak için Kulüp Başkanları ve Başkan yardımcıları ile Belçika´da AB hibe fonlarından nasil yararlanmanın desteğini sağlıyabiliriz Bakış paneli düzenlemekteyiz.

Sayın Başkanlarım, Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu adına ‘’Katılımlarınız bizleri onurlandırmış olup heyecanımıza heyecan katarak bugüne kadar Kulüplerimizin yanında yer almayı bir görev bildik.
Bu doğrultuda Futbol gönüllüleri olarak Kulüplerimizin gelişmesi,gerek hukuki,gerekse Federasyon nezdinde her türlü girişimde bulunarak ve Kulüplerimizin hayatta kalmaları ortamında daha güçlü olmakla uzun yıllar birlikte yaşamaları için her türlü desdeğı sağlamıştır, sağlamayada devam edecektir’dedi.

Sayın Koçaslan şöyle devam etti.
Siz değerli Beyefendiler Spora gönül veren çok kıymetli gönül adamları,toplumumuza amme hizmeti vermekte olan muhafazakâr değerli yöneticileri bizleri bu şerefli göreve layık gördüğünüz için Yönetim Kurulundaki arkadaşlarım arasından bu önemli göreve şahsımızı uygun görmesi ve temsil ettiğimız Kurum Yöneticileri ve Yetkilileri olarak şahsımız adına bir onurdur ve uzun yıllar sonra bir ilki gerçekleştirmektedir.

Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu çatısı altında programımız adına burada bulunan Kulüp Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Futbol ailesinin en temizi olan Kulüplerimize Federasyon camiası olarak , Spor´a göstermiş olduğunuz erdemli tavır ve davranışlarınızdan dolayı, kardeşlik, barış, sevgi ve saygı olduğunu, bir kez daha belirtmek isterim ki; ´´Ben Sporcunun zeki ,çevik aynı zamanda ahlâklısını severim´´deyimi ile birbirimize saygı duymalıyız ve biz büyük bir aile olduğumuzu asla unutmamalıyız.

Belçika´da zor bir süreçten geçtiğimiz hakikat aradan geçmiş zaman olmasına rağmen tam manasıyla bugüne kadar birliktelik sağlanamamıştır. Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonunun Futbol Ailesi olan tüm birimleri kulüp yöneticileri, teknik adamları, sporcuları ve taban birliklerinin birbirine sahip çıkmalarının artik zamanıdır.

Futbolun bütünlüğünü anlatan özlü sözler ile dikkatlerinizi çekmek istiyorum.

Hani matematik´te olmazsa olmaz derler ya, işte bu sözler tamda bizleri tarif ediyor.Futbol birbirine kenetlenmiş bir zincir halkası gibidir.Düşünün bir Futbol TakımınıYöneticiler olmazsa kadrolar olmaz, kadrolar olmazsa Futbolcular olmaz,Futbolcular olmazsa takım olmaz, takım olmazsa antrenör olmaz, antrenör olmazsa hakem olmaz, dolayısıyla müsabakalar oynanmaz sayın yöneticiler.

Bir Futbol müsabakası oynanırken kenardaki teknik adamlar sahada neyin ve nasil oynadığını görüyorsa bu bir futbol oyunudur. Ama orda bir kargaşa görüyorsa, bu bir futbol oyunu değildir,ayni zamanda bir aksiyondur.Onun için önce önlem almaliyiz.

Profesyonel Futbolcu olmak için, atacağımız adımlara dikkatlerinizi çekmek istiyorum. Eğer gerçekten profesyonel futbolcu olmak istiyorsanız, bazı temel aşamalar size yol gösterebilir.Futbolcu olmanın açık ve net bir yolu yok. Ancak profesyonel futbolcuların, nasıl futbolcu olduğuna baktığınızda, birbirine benzer aşamalardan geçtiğini göreceksiniz. Bugün Sporcular futbol oynayarak, kendilerini bir yere getirmeleri için daha fazla sorumluluk alarak çok çalışıp efor harcayarak ve kendinilerini geliştirerek günümüzde profesyonel Futbolcu olma yolunda adım atdiğini göstermek zorundadırlar.

Aksine hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlamamakla altyapıdan profesyonelliğe giden sürede, bir çok genç, çeşitli nedenlerle sporu yarım bıraktığını görmekteyiz ve samimi olarak bu davranışlar bizleri ciddi manada derinden üzmektedir.

Saygı değer dostlar Futbol yöneticilerin´in kaderı midir, kadersizliği midir bilinmez, insanlarda anlamsız makamsal bir ego ve ön plana çıkma arzusu yer almaktadır. Bu durumda sportif atılımların ve projelerin gerçekleşmesine vazifisiz liderler ve Başkanlar engel olmaktadır,Futbolu anlamak sahada sadece 11’e 11 oyun oynamakla bizleri asla geliştirip ileriye taşımaz. Futbol Kulüplerimizin iyi yönetilmesi ile takımı üst klasmanlara götürülmesi için çalışma amacı üzere ,vasıflı genç liderler ile ortak akıla hizmet etmek ile üst düzey sevıyede yöneticiler ile çalışmalısınız.

1970´lere dayanan köklü Türk Futbol kulüplerimiz maddi ve manevi anlamda çok zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışmaktadirlar.

Konuşmacı olarak toplantıya davet edilen Anderlecht Belediye Meclis üyesi, 
Sayın Mustafa Ulusoy, tarafından Belçika´daki Amatör Türk Futbol Kulüplerine hangi Fonlardan nasıl bir destek sağlanabilir konusunu ele alarak, Başkanlara yaşama organlarının hakkında bilgilendirme yapti.

Sayın Ulusoy´un ifadesi; 
Saygıdeğer Büyüklerim,Değerli Yönetim Kurulunun 
Sayın Başkanları ve Sayın Üyeleri, Basınımızın Değerli Mensupları.
Bu akşamki Programa bizleri konuşmacı Konuk olarak tercih etmeniz ve katılımlarınız beni onure etmiştir. “Bizim yerimiz Futbol sevgisi,sizlerin yanidir’’sözleri ile başladi.

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ,Kültür ve Turizm Bakanlığı, 
Başbakanlık Tanıtım Fonu Temsilciliği ile Belçika Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığıdan Proje yönetimi mantıksal çerçeve yaklaşımı ile genel hatalar ve dikkat edilmesi gereken Proje tasarımı için kulüplerimizin yönetimi Projeye hibe desdek sağlamak için gerekli başvuru şartları ile ilgili başvuru tanıtılması için neler yapılmalıdır,diyerek sözlerine devam etti.

Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu ile çalışmalarının hakkında bilgi alışverişi yapan Sayın Ulusoy ,Yönetim Kurulunuz ve Disiplin kurulu olarak önünüzdeki sürecin şimdiden Federasyon Ailsine hayırlı olsun,dedi.

Daha sonra bazi kulüp başkanları,Kulüplere nasil finans sağlanir sorularını yönelterek görüş alışverişinde bulundu. Konuşmalar ardından yemeğe geçildi.

‘’Kulüp Başkanları ile Buluşma Gecesinde’’ Toplantıya katılanların arasında 
Charleroi Trabzonspor Başkanı ,Salih Atasever - Anvers Türksport Kulüp Başkanı,Sinan Şener - FC Saint-Josse Başkanı, Hasan Salar Asbaşkan,Çil Soner - Fc Charleroi Jeunesse Turque Başkanı, Ahmet Arpaslan, Asbaşkan,
Ali Avci,Fc Turkse Beringen Başkanı,Idris Kaya, Asbaşkan,Oğuz Yücel-Wandruzienne Liege Başkanı,Adnan Ceylan - Fc Avrasya Gent Başkanı, Erol Çetin, Asbaşkan,Süleyman Gök - Fc Turkse Rangers Başkanı, Başkanı,Yusuf Karayilmaz, Asbaşkan,Veli Gemici – Crossing Schaerbeek Brussel Başkanı,Erdal Şevik –Rc Sc Schaerbeek Brussel Başkanı, Mahir Demiral - Fc Anadol Başkanı, Fevzi Güngör ve Basınımızın Kıymetli Mensupları olarak Belçika Yenivatan gazetesi adına Cafer Yildirimer,Necmi Tüfekçi ve Hasan Celikoz yer aldi.

Günün anısına Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyon Asbaşkanı Nedim Koçaslan, Sayın Brüksel Anderlecht Belediye Meclis üyesi, Mustafa Ulusoy,a BTSKF´nın portresini takdim ederek Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyon ailesi olarak toplu fotograf cektirerek kapanışı yapan Asbaşkan Koçaslan sözlerini şu şekilde tamamladı, ‘’İlk satırların sonunda aynı duygularımızı ifade eder, yüksek huzurlarınızda hepinize saygı ve sevgilerimizi sunarız.Yeni sezon yılın ikinci yarısı hepinize hayırlı olmasını temenni eder bundan sonraki görevlerinizde sizlere başarılar dileriz.’’

Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu,Yönetim Kurulu,Saygılarımızla.

 

https://www.facebook.com/TurkAgnas/posts/1892382054129141

HABERE AİT RESİMLER


HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
belgium korner tv
yukarı çık