Son Dakika Haberleri Türkiye ve Belçika 'nın Haber Portalı.

  • Dolar 5.3374
  • Euro 6.0587
  • GR ALTIN 227.14
  • ÇEYREK 370.31

Sait Köse 'La Fontaine' tablosuna kavuştu

Geçen Cuma akşamı yağlı boya eserleriyle tanınmış sanatçı Kadir Duran 9 Şubat gazeteciler töreninden sonra "La Fontaine" adlı tablo çalışmasını Belediye Başkan Yardımcısı Sait Köse’ye teslim etti.

Sait Köse 'La Fontaine' tablosuna kavuştu
  • 11 Şubat 2018, Pazar 23:16

Bruxelles Korner

Zehra Özer

 

Sait Köse 'La Fontaine' tablosuna kavuştu 

Geçen Cuma akşamı yağlı boya eserleriyle tanınmış sanatçı Kadir Duran 9 Şubat gazeteciler töreninden sonra "La Fontaine" adlı tablo çalışmasını Belediye Başkan Yardımcısı Sait Köse’ye teslim etti. "La Fontaine" tablosu, 28 Aralık’ta Evere belediyesinde üç sanatçı Kadir Duran, Sabit Karahisarlı ve Ramon Moreno’nun bir araya geldiği «Terre & Terres» adlı sergi açılışında sergilenmişti,

Sait Köse, Kadir Duran’ın onca eserler arasından neden "La Fontaine" tablosunu seçtiğini anlatırken, tablonun kendisine Josaphat parkında bulunan «Fontaine d’Amour’u» hatırlattığını dile getirdi ve genç Théobald’ın Herlind’e ile yaşadığı aşk hikayesine değindi.

Daha sonra BTMB Başkanı Hüseyin Dönmez ile Schaerbeek Belediye başkan yardımcısı Sadık Köksal Belçika'nın Türkçe konuşan topluluğunun sanat ve kültür alanındaki ilgisinin günden güne büyüdüğünü ve Türk kültürel faaliyetlerde bulmaktan gurur duyduklarını dile getirdiler.

HABERE AİT RESİMLER


avrupa korner tv
yukarı çık