Son Dakika Haberleri Türkiye ve Belçika 'nın Haber Portalı.

  • Dolar 3.7997
  • Euro 4.6911
  • GR ALTIN 162.49
  • ÇEYREK 266.63

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri tamamlandı

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri, son hafta 3 grupta yapılan 9 karşılaşmayla tamamlandı.

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri tamamlandı
  • 11 Ekim 2017, Çarşamba 13:01

İSTANBUL

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nin 10. ve son haftasında A, B ve H gruplarında 9 maç oynandı.

Rusya'nın ev sahipliği yapacağı 2018 Dünya Kupası'na Avrupa kıtasından katılacak 13 takımın belli olacağı elemelerin son haftası, A, B ve H grubu karşılaşmalarıyla tamamlandı.

A Grubu'ndaki birincilik mücadelesinin galibi Fransa oldu. Son müsabakalar öncesi bir puan farkla lider olan Fransa, ağırladığı Belarus'u 2-1 yendi. 23 puanla grubu ilk sırada bitiren Fransa, 2018 Dünya Kupası'na katılma hakkını elde etti.

Deplasmanda Hollanda'ya 2-0 yenilen İsveç ise A Grubu'nu 19 puan ve averajla 2. sırada tamamladı ve play-off oynamaya hak kazandı.

B Grubu'nun liderini belirleyen müsabakada Portekiz ağırladığı İsviçre'yi 2-0 yendi ve 2018 Dünya Kupası'na adını yazdırdı. Grubu ikinci sırada tamamlayan İsviçre ise play-off hakkı elde etti.

H Grubu'nda yerini daha önce garantileyen ve finallere adını yazdıran Belçika konuk ettiği Kıbrıs Rum Kesimi'ni 4-0 yendi. Yunanistan ise play-off oynamak için 3 puan alması gereken maçta, konuk ettiği Cebelitarık'ı 4-0 mağlup etti.

Sonuçlar ve puan durumları şöyle:

A Grubu:

Fransa - Belarus: 2-1

Hollanda - İsveç: 2-0

Lüksemburg - Bulgaristan: 1-1

B Grubu: 

Portekiz - İsviçre: 2-0

Macaristan - Faroe Adaları: 1-0

Letonya - Andorra: 4-0

H Grubu:

Estonya - Bosna Hersek: 1-2

Yunanistan - Cebelitarık: 4-0

Belçika - Kıbrıs Rum Kesimi: 4-0

Dünya Kupası'na katılacak takımlar belli oldu

2018 Dünya Kupası'na Avrupa'dan ev sahibi Rusya'nın yanı sıra Fransa, Portekiz, Almanya, Sırbistan, Polonya, İngiltere, İspanya, Belçika ve İzlanda katılma hakkı kazandı.

Avrupa'dan katılacak diğer 4 takım, 9 gruptaki en iyi 8 ikinci arasında yer alan İsveç, İsviçre, Kuzey İrlanda, İrlanda Cumhuriyeti, Danimarka, İtalya, Yunanistan ve Hırvatistan arasında oynanacak play-off maçları sonrası belli olacak.

F Grubu'nu 2. sırada tamamlayan Slovakya ise en kötü ikinci olduğu için play-off mücadelesinin dışında kaldı.

Play-off kura çekimi, İsviçre'nin Zürih kentinde 17 Ekim Salı günü TSİ 15.00'te gerçekleştirilecek.

Muhabir: Serhat Bağbars


HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 İstanbul Başakşehir 22 14 4 4 20 46
2 Galatasaray 22 14 2 6 20 44
3 Fenerbahçe 22 12 8 2 20 44
4 Beşiktaş 22 11 8 3 20 41
5 Kayserispor 22 9 8 5 5 35
6 Demir Grup Sivasspor 22 10 4 8 -3 34
7 Trabzonspor 22 8 9 5 4 33
8 Göztepe 22 9 6 7 0 33
9 Kasımpaşa 22 8 5 9 -3 29
10 Yeni Malatyaspor 22 7 7 8 -4 28
11 Bursaspor 22 7 6 9 3 27
12 Akhisar Bld. Genç. 22 7 6 9 -6 27
13 Gençlerbirliği 22 6 7 9 -6 25
14 Antalyaspor 22 6 6 10 -13 24
15 Atiker Konyaspor 22 5 6 11 -7 21
16 Aytemiz Alanyaspor 22 6 3 13 -9 21
17 Osmanlıspor FK 22 5 4 13 -12 19
18 Karabükspor 22 3 3 16 -29 12
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Ümraniyespor 22 12 5 5 16 41
2 Çaykur Rizespor 22 12 5 5 14 41
3 MKE Ankaragücü 22 11 6 5 10 39
4 Gazisehir Gaziantep FK 22 9 8 5 18 35
5 İstanbulspor 22 10 5 7 3 35
6 Boluspor 22 10 3 9 8 33
7 Altınordu 22 9 6 7 6 33
8 Vartaş Elazığspor 22 8 7 7 3 31
9 Giresunspor 22 8 7 7 3 31
10 Balıkesirspor 22 9 6 7 5 30
11 Adanaspor 22 8 6 8 -8 30
12 Erzurum BB 22 7 8 7 1 29
13 Eskişehirspor 22 8 6 8 7 27
14 Samsunspor 22 6 9 7 -6 27
15 Adana Demirspor 22 6 6 10 -5 24
16 Denizlispor 22 5 5 12 -11 20
17 Manisaspor 22 7 2 13 -13 14
18 Gaziantepspor 22 1 4 17 -51 4
    Takımlar O G B M Av P
1 Menemen Belediyespor 23 17 2 4 33 53
2 Afjet Afyonspor 23 15 6 2 27 51
3 Hatayspor 23 15 4 4 25 49
4 Sivas Belediyespor 23 13 7 3 20 46
5 Keçiörengücü 23 13 4 6 30 43
6 İnegölspor 23 12 7 4 9 43
7 Sancaktepe Belediyespor 23 11 8 4 14 41
8 Sarıyer 23 11 3 9 7 36
9 Kastamonuspor 23 10 3 10 7 33
10 Tokatspor 23 8 7 8 -6 31
11 Etimesgut Belediyespor 23 8 5 10 -4 29
12 Eyüpspor 23 7 4 12 -12 25
13 Amed Sportif 23 7 6 10 -2 24
14 Bucaspor 23 6 5 12 -11 20
15 Tuzlaspor 23 5 4 14 -16 19
16 Bodrumspor 23 4 6 13 -18 18
17 Kocaeli Birlik Spor 23 2 3 18 -32 6
18 Mersin İdmanyurdu 23 1 0 22 -71 -18
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 23 14 3 6 21 45
2 Altay 23 13 6 4 18 45
3 Hacettepe Spor 23 11 9 3 20 42
4 Sanliurfaspor 23 13 3 7 12 42
5 Sakaryaspor 23 11 8 4 12 41
6 Bugsaşspor 23 11 6 6 13 39
7 Bandırmaspor 23 11 5 7 7 38
8 Kırklarelispor 23 10 5 8 3 35
9 Niğde Belediyespor 23 10 5 8 -3 35
10 Konya Anadolu Selçukspor 23 8 9 6 -1 33
11 Pendikspor 23 7 7 9 -3 28
12 Zonguldak Kömürspor 23 6 7 10 -8 25
13 Fatih Karagümrük 23 7 2 14 -12 23
14 Kahramanmaraşspor 23 5 8 10 -13 23
15 Fethiyespor 23 4 8 11 -16 20
16 Nazilli Belediyespor 23 4 4 14 -20 17
17 Karşıyaka 23 4 9 10 -10 15
18 Silivrispor 23 2 7 14 -20 13
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık